Solar konfigurátorÚvod

Plánujete si pořídit fotovoltaickou elektrárnu pro váš dům nebo firemní objekt. Solární panely jsou nejviditelnější část, ale zdaleka ne jediná. Solární elektrárna sestává také z množství montážních prvků. Jak vše rychle a bezchybně navrhnout? S tím vám pomůže naše online aplikace SOLAR KONFIGURÁTOR (https://www.krajiczech.cz/konfigurator/). Jednoduše si sestavíte vaší elektrárnu z dostupných panelů a přehled montážních prvků se okamžitě doplní. Již žádné složité a namáhavé výpočty. Žádné čekání na načtení nové stránky. Odezva aplikace je okamžitá.


Video

Obrázek, nebo spíš video, vydá za tisíc slov. Krátkou ukázku návrhu elektrárny v konfigurátoru najdete v ukázkovém videu.
Umístění

Chcete solární panely umístit na šikmou nebo plochou střechu, případně jako pozemní instalaci? Pro každý způsob je určena jiná sada montážních prvků, jiný montážní systém. V prvním kroku, na záložce 02 UMÍSTĚNÍ, si zvolíte umístění elektrárny. Od výběru lokality (údolí nebo hory), přes instalaci střešní nebo pozemní až pro způsob uchycení panelů. Nastavení provádíte po jednotlivých krocích a vždy se vám nabídnou jen související možnosti. Neztratíte se v desítkách možností, které spolu nesouvisejí. V závěrečném kroku máte k dispozici nabídku konkrétního montážního systému českého výrobce konstrukcí značky KRAJICZECH, který lze použít přesně pro vaší elektrárnu.


Solární panely

Dalším krokem je výběr solárního panelu, na záložce 03 PANELY. Kromě výběru z několika desítek modelů, si můžete nastavit i vlastní parametry panelu. Panely jsou rozděleny podle typu, výkonu a výrobce. Každý panel je doplněn základními technickými parametry a obrázkem.


Grafický editor

Unikátní částí aplikace je grafický editor umístění panelů. Najdete ho na další záložce, 04 POZICE. Nejen, že si můžete nastavit šířku a výšku instalace v metrech, ale také přímo počet panelů na šířku či výšku. Po tomto úvodním zadání se zobrazí editor. Celou plochu lze okamžitě vyplnit panely umístěnými na výšku, případně na šířku. Obě varianty lze později i kombinovat. Panely lze po jedno i přidávat, přesouvat a mazat. Je to snadné a často i zábavné. Při umisťování panelů si určitě všimnete, že panely jsou jako "magnetické". Pokud se dva panely k sobě přiblíží, tak se vzájemně přichytnou. To je významná vlastnost editoru. Montážní systém rozlišuje mezi volným umístěním panelů a umístěním v mřížce, s přesnými zákryty. Popravdě, naprostá většina instalací solárních elektráren má panely umístěné v mřížce, kdy se sousední panely dotýkají vždy celou svou hranou. Editor toto umístění panelů usnadňuje a rozpozná těsné spojení dvou sousedních panelů. Odvíjí se od toho výpočet montážních prvků.


Přehled montážních komponent

Krátký souhrn aktuálně nakonfigurovaných montážních prvků se zobrazuje již na záložce editoru, ale kdykoliv si můžete na záložce 05 KOMPONENTY zobrazit kompletní přehled. Uvidíte jednak počáteční nastavení, ale i sumarizaci aktuálního výběru. Celkovou cenu, hmotnost všech panelů i montážních prvků a celkový výkon. V horní části je uveden počet použitých panelů, včetně jejich sestavení do sad. Sady panelů ovlivňují vypočítané profily a další montážní prvky. V přehledu montážních prvků lze v některých případech vybrat z alternativní nabídky například jiný hliníkový profil nebo robustnější kombišrouby. Kompletní přehled uvedený na této záložce si můžete nechat poslat na vaší emailovou adresu, stáhnout ve formátu PDF, ale také přímo objednat v našem eshopu.